NEO CARE / VELOR CREAM БАЗА ЗА ШМИНКА - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПОКРИВНОСТ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • РАСТИТЕЛНИ ЕМОЛИЕНТИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Неверојатна лесна база за ваша совршена шминка. Со создавање на природен свиленкаст финиш, оваа база ќе ги сокрие проширените пори, акни и други несакани несовршености на кожата.

-    Природни хидрирачки и хранливи состојки кои спречуваат дехидратација, иритација и перутење на кожата.
-    Растителен емолиент кој ги подорува заштитните способности на кожата и ефективно омекнувајќи ја.

Оваа база остава лесно, бестежинско замаглување, како шлаг на десерт. Резултатот е мазна, свиленкаста кожа, спремна за се! Претставник на MLE (Multi-Lamellar Emulsion) – мултиламеларна емулзија. Оваа структура е најблиску до структурата на најгорниот слој на кожата, што ја зголемува ефективноста на оваа база и помага да се одржува хидробалансот во клетките.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со раце, или сунѓерче нанесете на чиста кожа, во тенок слој, почекајте неколку минути, па нанесете ја вашата омилена пудра. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE (VEGETABLE EMOLLIENT), CETEARYL OLIVATE (AND) SORBITAN OLIVATE (VEGETABLE EMULSIFIER), HYDROGENATED OLIVE OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL UNSAPONIFIABLES CO-EMULSIFIER), PENTYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, AROMA, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.

Поврзани производи

Најгоре