NEO CARE / MATCHA LATTE НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕА • МАСЛО ОД ДИВ ЛЕН • ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мешавина од богат зелен чај, манго, нане и слатки ноти на ванила – точно тоа што ви е потребно за да се смирите, да ги средите вашите мисли и да бидете сами со себе. Маска со органски јапонски мача чај, која ќе работи на вашата обнова додека спиете. Погодна за изедначување на тенот на кожата и спречување на појавата на дамки на старост. Мача чајот ефективно се бори со акните и бактериите кои го поттикнуваат нивното создавање, ослободува од црвенила и воспаленија. Маската има добри антисептични својства, ја измазнува кожата и и дава еластицитет. Специјална нега за сува и сензитивна кожа.


Алое вера – има силни хидрирачки, бактерицидни и дејства против стареење. Ја убрзува регенерацијата на клетките, ги намалува воспаленијата. Создавајќи невидлива бариера на кожата, ја штити од надворешни фактори.

Масло од див лен – намалува трансепидермална загуба на вода во кожата, зголемувајќи го нејзиниот еластицитет. Овозможува антиоксидантно и дејство против стареење. Ја нормализира функцијата на лојните жлезди, хидрира и ја смирува кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Половина час пред да си легнете, нанесете мала количина од маската на претходно исчистено лице и врат, избегнувајќи го околуочниот предел. Не плакнете. Препорачан курс на употреба: барем две недели. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL (ALMOND OIL), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE * (ALOE VERA JUICE), GLYCERIN (GLYCERIN), GLYCERYL STEARATE CITRATE (VEGETABLE EMULSIFIER), LINUM USITATISSIMUM SEED OIL OIL (LINSEED OIL), CAMELINA SATIVA (CAMELLIA OIL), CETYL ALCOHOL, ROSA CANINA FRUIT OIL, MANGIFERA INDICA SEED BUTTER, BENZYL ALCOHOL, CAMELLIA SINENSIS LEAVES POWDER (MATCHA), XANTHAN GUM (XANTHAN GUM ), AROMA, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, VITAMIN E, MENTHA ARVENSIS OIL, LACTIC ACID, MENTHOL, ELEUTHEROCOCCUS SENT. EXTRTRACT (ELEUTHEROCOCCUS EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре