NEO CARE / VANILLA SOUFFLE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД ЛЕН • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Тајната на вашиот сјај е одлично расположение и лесно ванила суфле со треперливи честички! Вистински еликсир за вашата кожа кој ќе го отстрани уморот од вашето лице. Бисерната крема совршено се носи со хидратација и хранење, ја заменува базата под вашата шминка и прави да заборавите за потребата од хајлајтер.

Композицијата содржи органски масла, кои се одговорни за интензивна хидратација и подмладување, плус екстракти кои го изедначуваат тонот на кожата и смируваат воспаленија. Кремата ефективно го измазнува релјефот и “фаќа” светлина, рефлектирајќи ја во корист на вашата кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте мала количина од кремата на чисто лице и деколте, до комплетно апсорбирање.
Можна е индивидуална инотлеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETYL ALCOHOL, MICA (AND) TITANIUM DIOXIDE (AND) IRON OXIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL, PENTYLENE GLYCOL, BENZYL ALCOHOL, AROMA, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, BIDENS TRIPARTITA EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM L. EXTRACT, ACHILLEA MILLEFOLIUM L. EXTRACT, MACLEYA MICROCARPA (MAXIM.) FEDDE. EXTRACT.

Поврзани производи

Најгоре