NEO CARE / LEMON JELATO КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ТОНИРАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ВИТАМИН Ц • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Можете да го прескокнете одењето до слаткарницата, бидејќи сега вашиот десерт е достапен во било кое време! Меката кремава текстура на италијански домашен сладолед во нежна лимонова крема... оваа крема ќе ве освои уште при првото нанесување.

Крема со делотворна концентрација на витамин Ц и моќен депигментирачки комплекс.
-    Млечна киселина која го ексфолира горниот слој на епидермисот, елиминирајќи вишок пигментација.
-    Екстракт од шисандра и витамин Ц кои го осветлуваат и изедначуваат целосниот тон на кожата, спречувајќи појава на пеги и дамки на старост.
-    Природни масла кои ја хранат и хидрираат кожата, оставајќи ја мека и еластична.

Ова е малата тајна за вашето убаво, сјајно лице. И сега ќе си дозволите малку сладолед на вашиот следен состанок, нели?

Алое вера – има силни хидрирачки, бактерицидни и дејства против стареење. Ја убрзува регенерацијата на клетките, ги намалува воспаленијата создавајќи невидлива бариера на кожата која ја штити од надворешни фактори.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата на претходно исчистена кожа. За да се постигне посакуваниот ефект, нанесувајте секој втор ден – две недели. Можна е индивидуална интoлеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE * (ALOE VERA GEL), GOSSYPIUM HIRSITUM SEED OIL (COTTONSEED OIL), GLYCERIN (GLYCERIN), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL (ALMOND OIL), GLYCERYL STEARATE CITRATE (HERBAL EMULSIFIER) (CETYL ALCOHOL), VITIS VINIFERA SEED OIL (GRAPE SEED OIL), RICINUS COMMUNIS SEED OIL (CASTOR OIL), ASCORBYL GLUCOSIDE (VITAMIN C), CITRIC ACID, LACTIC ACID, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL * (ORGANIC OLIVE OIL), BENZYL ALCOHOL, PENTYLENE GLYCOL (VEGETABLE PENTYLENE GLYCOL), AROMA (NATURAL FRAGRANCE), TOCOPHEROL (VITAMIN E), SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACT (SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACT), TARAXACUM OFFICINALE WEBB. EX WIGG. EXTRACT (DANDELION EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре