NEO CARE / BUBBLE GUM КРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЧИЧОК • ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Направете уште една освежувачка навика, покрај 24/7 џвакање мастика. Густа и миризлива крема за чистење која лесно ги отстранува нечистотиите и остатоците од шминка, подготвувајќи ја вашата кожа за понатамошната нега.

-    Маслото од бадем ја храни кожата со витамини, забрзувајќи го клеточниот метаболизам.
-    Мешавината од екстракти има антиоксидантни и заштитни својства.
-    Воспаленијата ќе се намалат, тенот ќе се изедначи и кожата ќе биде мазна и мека.

Оставете ја вашата имагинација да нацрта луд стрип со разнобојни сочни балончиња од мастика. Нема повеќе возбуда, само вистинското чистење во нов формат и вашиот омилен мирис!


Mасло од чичок – има значен антибактериски и регенерирачки ефект, има и подмладувачко дејство. Ја зајакнува косата и го стимулира нејзиниот раст. Корисно делува на сува и оштетена коса.

Семе од калинка – има анти-воспалително дејство. Промовира затегнување и презервација на младоликоста на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од кремата на претходно навлажнета кожа. Масирајте до појава на пена, па потоа исплакнете. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CETYL ALCOHOL, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT (BURDOCK OIL), GLYCERYL STEARATE CITRATE (VEGETABLE EMULSIFIER), SODIUM CHLORIDE (SEA SALT), BETAINE (BETAINE), PENTYLENE GLYCOL (VEGETABLE PENTYLENE GLYCOL), BENZYL ALCOHOL (BENZYL ALCOHOL), XANTHAN GUM (XANTHAN GUM), AROMA (NATURAL ), TOCOPHEROL (VITAMIN E), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), BETULLA PUBESCENS EXTRACT (BIRCH EXTRACT), PUNICA GRANATUM EXTRACT (POMEGRANATE EXTRACT), CUCUMIS SATIVA EXTRACT (CUCUMBER EXTRACT), TARAXACUM OFFICINALE EXTRACT (DANDELION EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре