NEO CARE / MASALA TEA ХИДРОФИЛИЧЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ТОНИРАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
МАСЛО ОД СИНАП • МАСЛО ОД БАДЕМ • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Неверојатен баланс на корист и вкус. Интензивен зачински букет – малку луто, но со мека, млечна база.
Масала чајот е извонреден, дури магичен. Исто така и хидрофиличниот гел, кој кога доаѓа во контакт со вода, се претвора во најделикатно млеко. Нежно отстранува дури комплексна шминка и нежно ја чисти кожата, обезбедувајќи негa за време на процесот на миење.

-    Бадемот и маслото од синап нежно се грижат за деликатната кожа околу очите, хранејќи ја со витамини и измазнувајќи ја. Исто така има и корисен ефект на структурата на вегите и трепките.
-    Базата од билни состојки ја храни кожата со витамини: А, Е и П; зајакнува и го подобрува еластицитетот.
-    Екстрактите намалуваат воспаленија и го изедначуваат тонот на кожата.

Цветови од Камилица - имаат анти-воспалително, антисептично и дезинфицирачко дејство. Смирува и омекнува сензитивна и иритирана кожа. Ги отпушува порите.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Истиснете малку гел и нежно масирајте на лицето. Исплакнете со топла вода. Може да се повтори по потреба. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): SINAPIS ALBA SEED OIL (MUSTARD OIL), GLYCERIN (AND) AQUA (AND) SUCROSE LAURATE (HYDROPHILIC COMPONENT), RICINUS COMMUNIS SEED OIL (CASTOR OIL), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL (ALMOND OIL), STEARATE (AND) SUCROSE PALMITATE (VEGETABLE GELLING AGENT), BENZYL ALCOHOL, AROMA (NATURAL PERFUME), CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT (CHAMOMILE EXTRACT), PETROSELINUM CRISPUM SEED EXTRACT (PARSLEY EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре