NEO CARE / LADY MARMALADE ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЖАЛФИЈА • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шармантен деликатес кој не и наштетува на фигурата – желе гел со најмалите абразивни честички, збогатен со природни билни екстракти.

Ефективно чистење и нежна ексфолијација, комбинирано со хидратација.
-    Благодарение на минералните честички во различни големини, пилингот отстранува мртви клетки и ги затегнува порите, обновувајќи ги горниот слој на кожата.
-    Екстрактите од камилица и шипинка, пенетрираат длабоко во структуралните слоеви, смируваат и хидрираат. Го нормализираат меѓуклеточниот метаболизам, намалуваат таложење на производи во распаѓање и ензими на стареење во кожата, и го зголемуваат нејзиниот имунитет.

Желе авантурите ќе ве затегнат и по првата употреба!

Цветови од Камилица – имаат анти-воспалително, антисептично и дезинфицирачко дејство. Смирува и омекнува сензитивна и иритирана кожа. Ги отпушува порите.

Шипинка – има регенерирачки и витаминизирачки ефект. Со нејзните биохемиски својства, екстрактот од шипинка е блиску до својствата на кожата, па е способен да пенетрира длабиснки во структуралните слоеви. Активно пренесува и ослободува заздравувачки супстанци, храни и ја омекнува кожата, додека респирацијата на кожните клетки не е нарушена и порите и жлездите не се запушени.

Жалфија – има антиоксидантен и бактерициден ефект. Отстранува токсини од клетките на кожата, ги нормализира процесите на обнова на кожата, има и корисен ефект на сувата кожа.

Нане – листовите нане имаат смирувачки, освежувачки и тонирачки ефект. Ослободува од уморот поради локални иритирачки дејства, ја зголемува циркулацијата на крвта во капиларите. Тие имаат олеснувачко дејство, промовирајќи васкуларна контракција.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го гел-пилингот на вашите дланки и масирајте нежно на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите. Исплакнете со топла вода. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, HYDRATED SILICA, XANTHAN GUM, BETAINE, BENZYL ALCOHOL, AROMA , CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, ROSA CANINA EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS EXTRACT, MENTHA PIPPERITA EXTRACT (PEPPERMINT EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре