NEO CARE / HEY HONEY БРОНЗЕР ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

САМОПОТЕМНУВАЊЕ • СЈАЈНОСТ
МАСЛО ОД ДИВ ЛЕН • ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Густ, преубав бронзер кој ќе ве трансформира во слатка, светла убавица, истакнувајќи ја медената нијанса на вашиот тен (или создавајќи ја од “ништо”). Расфрлани меки, природни пигменти и даваат на кожата луксузен бронзен тон, свиленкаста текстура и нежен сјај.

Нанесете на јаболчниците за да му дадете исончан ефект на лицето, прилагодете ги неговите контури. И ако сте аристократ со порцеланска кожа, можете инстантно да станете природно исончани, без непотребното црвенило.

Природните состојки и органски екстракти вклучени во композицијата нежно се грижат и ја подмладуваат кожата.
Производот лесно се нанесува и брзо се апсорбира: еднакво нанесете мала количина, малку почекајте.

Масло од див Лен - намалува трансепидермална загуба на вода во кожата, зголемувајќи го нејзиниот еластицитет. Овозможува антиоксидантно и дејство против стареење. Ја нормализира функцијата на лојните жлезди, хидрира и ја смирува кожата.

Шеа путерот - длабински ја хидрира кожата, правејќи ја поеластична. Поседува регенерирачки својства; активира создавање на колаген и липиден метаболизам, спречувајќи предвремено стареење.

Невен – цветовите од невен имаат анти-воспалително, заздравувачко и бактерицидно дејство. Ја подобруваат работата на регенеративните процеси на кожата, ги зајакнуваат капиларите на кожата и спречуваат стареење на клетките.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Распространете мала количина од бронзерот, еднакво на посакуваните предели на телото. Почекајте малку додека производот да се апсорбира. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CI 77891 (PIGMENT), CAMELINA SATIVA SEED OIL, SESAMUM INDICUM SEED OIL (SESAME OIL), BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (SHEA BUTTER), PENTYLENE GLYCOL (VEGETABLE PENTYLENE GLYCOL), CI 77492 (PIGMENT), CI 77491 (AND) CI 77499 (PIGMENT), BENZYL ALCOHOL (BENZYL ALCOHOL), XANTHAN GUM (XANTHAN GUM) AROMA (NATURAL PERFUME), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), CALENDULA OFFICINALIS L. EXTRACT (CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT), HYPERICUM PERFORATUM L. EXTRACT (ST. JOHN'S WORT EXTRACT), TILIA CORDATA MILL. EXTRACT (LINDEN EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре