RHODIOLA ROSEA / НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 50 МЛ.

680 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • БИСАБОЛОЛ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Разбудете ја вашата кожа со обновен изглед. Оваа лесна крема длабински ја подмладува кожата во текот на ноќта, правејќи ја прекрасно мека и со помлад изглед.

Оваа нежна ноќна крема и дава на вашата кожа длабинска хидратација. Адаптогениот златен корен е богат со регенерирачки состојки како розавин, розарин и розин кои според многу тестови, може да се најдат само во златниот корен со руско потекло. Покрај успорување на процесот на стареење, златниот корен исто така ја заштитува кожата од надворешни влијанија и ја прави еластична и мека. Комплексот од аминосахариди интензивно ја храни и хидрира кожата. Провитаминот Б5 ја обновува мекоста на кожата. Полипептидот MATRIXYL® (3% од составот на кремата) помага да се регенерира и обнови кожата и создава силен затегнувачки ефект. Бисабололот ја зајакнува сувата и сензитивна кожа, враќајќи го изгубениот еластицитет, додека Vitalayer® го зголемува создавањето на хиалуронска киселина, хидрирајќи ја кожата и намалувајќи ги брчките. SYN-AKE® стимулира создавање на колаген и има одлични измазнувачки својства. Полипептидот SYN-AKE® (4% од составот на кремата) ја измазнува кожата и се бори со мимичките брчки, што е потврдено со ин виво студиите во Pentapharm. Нега на кожа 21%, намалување на брчки 20%, намалена длабочина на брчки за 52%. Екстрактот од диво набрана шипинка ја лекува кожата, додека органската маточина нежно ја смирува.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Секоја вечер нанесете мала количина на чисто лице, избегнувајќи ги околуочниот и пределот околу усните.


СОСТОЈКИ (INCI): ΑQUA, PANTHENOL, DICAPRYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERUM PARKII (SHEA BUTTER), CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SORBITOL, PUNUS PERSICA LEAF EXTRACT, TOCHOPHEROL, PERSA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, OCTYLDODECANOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SODIUM HYALURONATE, GLYCERYL LINOLENATE, PARFUM, XANTHAN GUM, PALMITOYL TRIPEPTIDE – 5, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERS (PS), LINUM USITATISSIMUM SEED OIL (*), CITRIC ACID, BISABOLOL, ARALIA MANDSHURICA EXTRACT, CHAMOMILA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER (*), MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT (*), ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT (*), RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT (WH), SORBUS SIBIRICA EXTRACT (WH), AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACT (WH), CARAMEL, CORN STARCH, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CL 75125, CL 75810, CITRONELLOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXAL DEXYDE, LIMONENE, LINALOOL, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHAISOMETHYL LONNE.

Поврзани производи

Најгоре