NORDIC BIRCH / КРЕМ ДЕО РОЛОН ОД СКАНДИНАВСКА БРЕЗА - 50 МЛ

495 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД СИНЧЕЦ • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој крем део ролон со извонреден мирис на синчец, превенира лоши миризби и бактерии. Благодарение на шеа путерот и коктелот од хранливи масла вашата кожа е потхранета и хидрирана.


21% состојки од органско потекло

78% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата под пазувите и оставете го да делува.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, GLYCERIN**, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, BETA-SITOSTEROL, ZINC RICINOLEATE, GLYCINE SOJA OIL, SQUALENE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, PARFUM, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре