TUNE IN / ХРАНЛИВО МАСЛО ЗА ТЕЛО - 100 МЛ.

630 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хранливо органско масло од лаванда во комбинација со растителни екстракти, коензим Q10, масло од семе од брокули, масло од бадем и масло од јојоба. Ја хидрира и заштитува кожата.

 

89% состојки од органско потекло

89% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на кожата и нежно масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, COCO-CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, BETA-SITOSTEROL, UBIQUINONE, SQUALENE, TOCOPHEROL, PARFUM*, COUMARIN, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре