VITAMIN C / МАСКА & ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ – 50 МЛ.

1.535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
ВИТАМИН Ц • ПРАВ ОД СЕМЕ ОД КАЈСИЈА • АРГИНИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ова е ексфолирачкиот производ кој е најсакан од козметичарите, поради неговото непосредно и двојно измазнување и поттикнување на ефективноста на сјајот на кожата: референтен производ во салоните за убавина.

-        Единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

-        Производи формулирани од доктори

-        Погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

-        Произведени во Франција

-        Вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА ОВОЈ  ЕКСФОЛИЈАТОР

Дома, на дерматолог и сега... во институтот! Овој ексфолиатор е често споменуван од козметичари. Причината за нивниот избор? Тие открија дека неговата формула овозможува специјална ексфолијација благодарение на системот од 2 чекори.

1 чекор: биолошка ексфолијација која ќе ги оддели мртвите клетки од нивните приврзаности благодарение на делувањето на глуконолактонот (нежен природен ексфолијант).

2 чекор:  механичко дејство: микросферите од кајсија и бабмус ги метат остатоците од мртва кожа и зрнцата од јојоба нежно го полираат епидермисот.

Овојпилинг во два чекори има непосреден ефект на текстурата на кожата и сјајот на нејзиниот тен, откривајќи ултра-мазен епидермис.

Бројка – 6

Толку минути се потребни за биолошка и механичка маска/ексфолијација.


РЕЗУЛТАТИ:

ПОМАЗНА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа помазна, веднаш по првата употреба.

ПОМЕКА КОЖА**

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа помека, по 28 дена употреба.

ПОСВЕЖА КОЖА**

90% од волонтерите си ја забележале својата кожа посвежа, по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 33 потрошувачи.

% на задоволство по една употреба – наутро, во текот на денот и навечер.

**Потрошувачки тест – 33 потрошувачи.

% на задоволство по 28 дена употреба - наутро, во текот на денот и навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Чекор 1: Нанесете го ексфолијаторот како маска на вашето лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Оставете 5 минути да делува.

Чекор 2: Една минута нежно масирајте со влажни раце. Исплакнете со ладна вода и исушете го лицето.

Фреквенција на употреба: 1 до 2 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, GLUCONOLACTONE°, BUTYLENE GLYCOL°, JOJOBA ESTERS°, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER*°, SODIUM CITRATE°, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRACT°, ARGININE°, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ASCORBYL GLUCOSIDE°, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT°, DECYL GLUCOSIDE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SCLEROTIUM GUM°, XANTHAN GUM°, TOCOPHEROL°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, GLUCOSYL HESPERIDIN°, VOLCANIC SAND°, CITRIC ACID°, ZEA MAYS (CORN) STARCH°, PHYTIC ACID°, BETA-CAROTENE°.

*23% состојки од органско потекло

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре