MAGNESIUM / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ – 60 МЛ.

855 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
МАГНЕЗИУМ • ЈОЈОБА ЕСТЕРИ • ЕКСТРАКТ ОД БАМБУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пилинзите се секогаш ефективни. Но, кога станува збор за хидратација, комфор и нежност, пилинзите не секогаш ги исполнуваат тие услови. Тоа се менува сега, со нашиот пилинг со магнезиум!

-        Единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

-        Производи формулирани од доктори

-        Погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

-        Произведени во Франција

-        Вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА ОВОЈ ПИЛИНГ СО МАГНЕЗИУМ

Eксфолијацијата има посебно место во козметиката, поради нејзините широко познати и непосредни резултати на кожата. Но, од друга страна, исто така може да биде премногу абразивна и дури да предизвика сушење.

Дали е неопходно да се страда со цел да се добијат бенефитите на ексфолијацијата?

И дали сензитивната кожа треба целосно да ја избегнува? Лабораториите на Novexpert решија да одговорат на овој предизвик на дискриминација обезбедувајќи:

-        Компатибилност на сензитивна кожа

-        Хидратација и смирувачки својства

-        Ексфолијација на сите сензитивни делови на лицето, вклучувајќи ги и усните!

Бевме успешни на план на сите три точки, со нашиот пилинг со тројно дејство!

Бројот - 5

Ова е бројот на различни големини на честички кои го ексфолираат вашето лице и вашите усни...


РЕЗУЛТАТИ:

ПОМАЗНА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа помазна, по 15 дена употреба, два пати неделно.

ПОМЕКИ УСНИ*

100% од волонтерите си ги забележале своите усни помеки, по 15 дена употреба, два пати неделно.

ИЗЕДНАЧЕН ТЕН*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа поизедначена, по 15 дена употреба, два пати неделно.

*Потрошувачки тест – 24 потрошувачи.

% на задоволство по една употреба – наутро, во текот на денот и навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете дарежлива количина од пилингот на чиста и влажна кожа. Масирајте нежно, па исплакнете со обилен млаз млака, или ладна вода. Избегнувајте го пределот на очите.

Фреквенција на употреба: еднаш, или два пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, C10-18 TRIGLYCERIDES°, BUTYLENE GLYCOL°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, GLYCERIN°, JOJOBA ESTERS°, PALMITIC ACID°, STEARIC ACID°, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRACT°, GLYCERYL STEARATE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, LAURYL GLUCOSIDE°, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE°, MAGNESIUM PCA°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE°, SODIUM PCA°, TRIHYDROXYSTEARIN°, XANTHAN GUM°, CITRIC ACID°, GLYCERYL CAPRYLATE°, ARGININE°, SCLEROTIUM GUM°, PHYTIC ACID°, TOCOPHEROL°.

*12% состојки од органско потекло

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре