HYALURONIC ACID / ХИАЛУРОНСКИ СПРЕЈ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

1.410 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Притиснете еднаш за да ослободите облак од микронизирани капки од хиалуронска киселина. Овој спреј со хиалуронска киселина истовремено тонира, фиксира шминка и има експертски својства за нега на кожата, поради високата концентрација на напредни активни состојки за против стареење.

-        Единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

-        Производи формулирани од доктори

-        Погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

-        Произведени во Франција

-        Вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА SMOOTHING TONING MIST

Нема дебата, ѕведата за против стареење е хиалуронска киселина!

Novexpert ја користи во секој тип на текстура, но овој пат се одлучи за спреј! Тонирачки спреј со активни состојки за против стареење, кој исто така може да се користи за освежување, или фиксирање на шминка. Мрсната и комбинирана кожа ќе ја ценат лесната текстура во форма на микронизирани капки, додека сувата кожа ќе има корист од boost-от на хиалуронска киселина. Дифузерот одржува целосна хигиена и гарантира економска и практична употреба, со тоа што ја избегнува употребата на вата. Хибриден производ, дизајниран да ве придружува 24ч дневно.

Нешто екстра: Неговата амбалажа од 100мл. ќе ве придружува се до вашиот лет...

Бројот – 1

1 билион е бројот на молекули од хиалуронска киселина во еден спреј.


РЕЗУЛТАТИ:

СВЕЖА И ОКСИГЕНИРАНА КОЖА*

92% од волонтерите си ја забележале кожата свежа и оксигенирана, веднаш по првата употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА**

96% од волонтерите си ја забележале кожата позатегната по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 50 потрошувачи.

% на задоволство по една употреба – наутро, во текот на денот и навечер.

**Потрошувачки тест – 50 потрошувачи.

% на задоволство по 28 дена употреба - наутро, во текот на денот и навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете на 20цм од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди и потоа нежно натапкајте до сушење. Користете го по отстранување на шминка, чистење, пред третмани, за да ја фиксирате шминката, или едноставно за да го хидрирате, или освежите лицето...

ШТО ДРУГО?

Идеално за употреба во случај на висока топлина, или потешкотии со будењето. Ставете го спрејот во фрижидер за непосредна ладна пауза.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, LACTOBACILLUS FERMENT°, SODIUM HYALURONATE°, RIBOSE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, ADENOSINE°, PHYTIC ACID°, SODIUM CITRATE°, CITRIC ACID°, GLYCERIN°

*20% состојки од органско потекло

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре