OMEGAS / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО 5 ОМЕГА МАСНИ КИСЕЛИНИ – 30 МЛ.

3.070 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
5 ОМЕГА КИСЕЛИНИ • МАСЛО ОД КАЛИНКА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

5 Омега киселини корисни за кожата во едно шише! Познатата Омега 3, мистериозната Омега 5, неизбежните Омега 6 и 9 и идната ѕвезда, Омега 7!

Ветувањето? Интензивно потхранување и концентрат од 100% растителни активни состојки за против стареење.

 

-        Единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

-        Производи формулирани од доктори

-        Погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

-        Произведени во Франција

-        Вегански производи

 

ПРИКАЗНАТА ЗА 5 OMEGAS BOOSTER

Повеќе не гледате на вашата чинија како порано... особено откако ги имате они познати Омега киселини. Тие се толку неопходни за нашето здравје, што научниците ги нарекуваат есенцијалнии незаменливи. Но, дали се витални за кожата? Одговорот е громогласно ДА! Недостаток на Омега е сува и иритирана кожа.

Токму затоа Novexpert лабораториите создадоа уникатен производ за нега на кожата, кој ги содржи сите 5 Омега киселини, во едно шише.

-        Омега 3 од масло од Инка Инчи, најбогато во светот со Омега 3 и моќен поттикнувач на обновата на клетките.

-        Омега 5 од масло од семки од калинка, познато по својата антиоксидантна моќ.

-        Омега 7 содржана во маслото од волчји трн, има уникатна концентрација на витамини А, Ц и Е.

-        Хранливи Омега 6 и 9 благодарение на растителните масла од јојоба, марула и сусам.

За интензивно хранење, овој серум е фаворит кај сувата кожа.

Бројка – 5

Ова е бројот на Омега киселини со признаени својства за кожата. И тие се комбинирани во едно единствено шише, Booster серумот на Novexpert.


РЕЗУЛТАТИ:

ПОНАХРАНЕТА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како нахранета, веднаш по првата употреба.

ПОУДОБНА КОЖА*

98% од волонтерите си ја заблежале својата кожа како поудобна, веднаш по првата употреба.

ПОМЕКА КОЖА**

98% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 58 потрошувачи.

% на задоволство по една употреба – наутро и/или навечер.

**Потрошувачки тест – 58 потрошувачи.

% на задоволство по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2-5 капки на вашите прсти и распространете го серумот на целото лице. Серумот може да се користи самостојно, или пред нанесување на вашата крема. Пред нанесување на шминка, оставете го серумот да впие 5 минути. Фреквенција на употреба: 1 до 2 пати на ден (наутро и/или навечер).

ШТО ДРУГО?

За да го подобрите вашиот план за хидратација, користете го серумот со 5 Омега киселини пред хидратантна маска, или вашата крема.


СОСТОЈКИ (INCI): SQUALANE°, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL*°, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*°, CAMELINA SATIVA SEED OIL°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, PUNICA GRANATUM SEED OIL*°, SCLEROCARYA BIRREA SEED OIL°, PLUKENETIA VOLUBILIS SEED OIL*°, HIPPOPHAE RHAMNOIDES OIL*°, PARFUM (FRAGRANCE)°, TOCOPHEROL°, BISABOLOL°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*°

*45% состојки од органско потекло

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре