BODY DESSERTS / “TROPICAL MIX” ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ТРОПСКО ОВОШЈЕ – 450 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД АВОКАДО • ЕКСТРАКТ ОД МАРАКУЈА • ЕКСТРАКТ ОД МАНГО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг за тело има специјален рецепт – формулиран за да го минимизира ефектот на лупење на кожата, додека мирисот на неговите тропски овошја ги шармира вашите сетила. Природниот папаин длабински ја чисти кожата. Органските екстракти од маракуја и манго ја хидрираат кожата и го подобруваат нејзиниот изглед. Органското масло од авокадо ја омекнува кожата и се бори со нејзината дехидратација, додека кокосот ја прави кожата мазна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA FRUIT POWDER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PERSEA GRATISSIMA OIL*, PAPAIN, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT*, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, CAPSICUM FRUTESCENS RESIN, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 14720, CI 15985.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре