BODY DESSERTS / “MANGO SUGAR SORBET” ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД МАНГО И ШЕЌЕР – 450 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД МАНГО • МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ГРОЗЈЕ • МАСЛО ОД ЛИМЕТА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг за тело ја наградува вашата кожа со нежна грижа и здрав сјај, правејќи ја мека како летни соништа. Путерот од манго ја поттикнува сопствената природна регенерација на кожата, маслото од семки од грозје го успорува процесот на стареење, додека органското масло од кајсија ја тонира, а органската лимета ја ексфолира вашата кожа, оставајќи ја мека и сјајна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, MILK POWDER, BRASSICA ALBA SEED POWDER, KAOLIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, TOCOPHERYL ACETATE, MANGIFERA INDICA SEED BUTTER, CITRUS AURANTIFOLIA OIL, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, PAPAVER SOMNIFERUM SEED, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CI 16255, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре