OLIVE CLAY / ПЕНЛИВ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД МАСЛИНКА И ГЛИНА – 250 МЛ.

280 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • ГЛИНА • ПРИРОДНА СОЛ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Неверојатна комбинација од органско масло од маслинки, природна глина и природна сол и даваат на вашата кожа вистинки спа-третман. Овој пилинг за тело нежно ја ексфолира кожата, давајќи и еластичност и правејќи ја мазна, додека истовремено ја подобрува нејзината хидратација.


99,54% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно стандардот COSMOS NATURAL


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, BENTONITE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, AQUA, PARFUM, LIMONENE, SILICA, CI 77007, CI 77288, CI 77499.

(* = состојка од органско земјоделство)

Поврзани производи

Најгоре