TANGERINE STORM / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД МАНДАРИНА – 280 МЛ.

265 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД МАНДАРИНА • ЕКСТРАКТ ОД ПОРТОКАЛ • ЕКСТРАКТ ОД МАНГО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ослободете порој од емоции и возбудени чувства, веднаш штом го испробате овој гел за туширање. Органскиот екстракт од мандарина ја храни вашата кожа со витамини кои ја измазнуваат и тонираат. Органскиот екстракт од манго помага да се заштити и обнови вашата кожа, додавајќи и мекост и еластицитет.


98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно стандардот COSMOS NATURAL.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, CITRUS NOBILIS FRUIT EXTRACT*, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT*, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре