LITTLE SIBERICA / ХИДРАТАНТНО БЕБЕШКО МЛЕКО ЗА СЕКОЈНЕВНА НЕГА – 250 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД БОРОВНИЦА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД СИНЧЕЦ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ова хидратантно млеко, базирано на органски хидролат од боровница и органски екстракти од овес и синчец, содржи висока концентрација на витамин Ц и минерали, ја хидрира кожата и има смирувачко дејство.

Погодна за секојдневна употреба. 0+КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
По потреба, се става мала количина од млекото на чиста и сува кожа. Масирајте до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, OCTYLDODECANOL, VACCINIUM PRAESTANS FRUIT WATER*, CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ *, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)Поврзани производи

Најгоре