LITTLE SIBERICA / ХРАНЛИВА БЕБЕШКА КРЕМА ЗА СЕКОЈДНЕВНА НЕГА – 75 МЛ.

350 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа секојдневна крема за нега, базирана на органски хидролат од дауринска роза и органски екстракти од камилица и невен, ја смирува и длабински ја храни деликатната бебешка кожа.

Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI):
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN**, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, ROSA DAVURICA FLOWER WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Поврзани производи

Најгоре