LITTLE SIBERICA / NO TEARS 2 ВО 1 БЕБЕШКИ ШАМПОН И ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 250 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД КРИВУЛ • ЕКСТРАКТ ОД АНГЕЛИКА • ЕКСТРАКТ ОД САПУНЧЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој гел-шампон за коса и тело, базиран на органски хидролат од сибирски кривул и органски екстракти од ангелика и екстракт од сапунче, нежно го чисти и заштитува деликатниот бебешки скалп од надворешни фактори, ја омекнува и хидрира деликатната бебешка кожа.

Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете капка на мократа бебешка коса/кожа, нежно измасирајте и исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLE WATER*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Поврзани производи

Најгоре