LITTLE SIBERICA / БЕБЕШКА КРЕМА-ПУДРА ЗА ПОСЛЕ КАПЕЊЕ – 75 МЛ.

350 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА • СМИРУВАЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД КУРИЛСКИ ЧАЈ • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • ЕКСТРАКТ ОД МАЈЧИНА ДУШИЧКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крем-пудра за после бањање, базирана на органски хидролат од курилски чај, органско масло од лаванда и екстракт од мајчина душичка, нежно ја заштитува бебешката кожа од негативните влијанија на околината и има смирувачко дејство.

Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста, сува кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, DISTARCH PHOSPHATE, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, DASIPHORA FRUTICOSA WATER*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, IRIS SIBIRICA ROOT EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, GELLAN GUM, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Поврзани производи

Најгоре