WHITE BEAR / ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА МАЖИ – 250 МЛ.

355 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОСВЕЖУВАЊЕ
МАСЛО ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ • ВИТАМИН Ц • МАСЛО ОД ЛИСИЧИНКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Супер освежувачки гел за туширање, направен за мажи кои се силни, храбри и самоуверени! Сибирските диви билки, со нивните силни енергетски извори, содржат моќ која е толку есенцијална за активните мажи.


Органското масло од мечкино грозје е полно со танини кои помагаат за ефективно чистење, хидратација и хранење на кожата. Органската лисичинка ја хидрира кожата, ја освежува и тонира и стимулира регенерација. Витаминот Ц енергизира, ја подобрува цврстината и еластицитето на кожата, додека тауринот ве закрепнува, отстранувајќи ги заморот и стресот. Супер освежувачкиот гел за туширање е уникатен лек за совршено чистење и хидрирање на кожата. Дополнително, помага да се чувствувате будни, го отстранува недостатокот на сон, или непосакуваните ефекти од бурната ноќ, спремајќи ве за целиот ден!КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од гелот на сунгер, или директно на влажна кожа и масирајте. Темелно исплакнете со топла вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ARCTOSTAPHYLOS UVA URSI LEAF/FRUIT EXTRACT*, OXALIS TETRAPHYLLA EXTRACT, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TAURINE, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, EQUISETUM ARVENSE EXTRACTʷʰ , TILIA CORDATA FLOWER WATER*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ , HESPERIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , SORBUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , CREPIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ , HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 42090, CI 19140, AMYL CINNAMAL, GERANIOL, BENZYL SALICYLATE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре