OBLEPIKHA / ШАМПОН ОД ВОЛЧЈИ ТРН ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОСА – 400 МЛ.

495 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АРГАНОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Длабински ги чисти и освежува косата и скалпот, ги храни и зајакнува фоликулите на косата и стимулира раст. Има обновувачки и антивоспалително дејство, отстранува првут и ја подобрува циркулацијата на крвта. Ефективно делува против опаѓање на коса. Витамините и амино-киселините во формулата  ја хранат и обновуваат косата, додека маслото од алтаи волчји трн и мароканското арганово масло помагаат да се генерира кератин, кој ја прави косата сјајна и силна. Арктичката малина и глог ја задржуваат влажноста длабоко во структурата на косата. Дивото нане го чисти, освежува и тонира скалпот, стимулирајќи циркулација на крвта. Овој шампон ја зајакнува косата и и дава неверојатно чувство на свежина.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на мокра коса, масирајте до создавање пена и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете доколку е потребно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, PONTENTILLA FRUTICOSA EXTRACT, MENTHA PIPERITA (PEPERMINT) LEAF WATER*, CRATAEGUS OXYACANTHA FLOWER EXTRACT, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, MENTHOL, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, COCO-GLUCOSIDE, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLIPEPTYDES, NEPETA SIBIRICA EXTRACTʷʰ , SORBUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , GLYCERIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HILSTIDINE, PHENYLALANINE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, BENZOIC ACID, CI 15985, CI 19140, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре