OBLEPIKHA / СКАЛП ПИЛИНГ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 200 МЛ.

475 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АРГАНОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој производ нуди уникатен третман за грижа на вашиот скалп. Интензивен пилинг со тројно дејство кој длабински го прочистува скалпот и спречува пад на косата со зголемување на дотокот на крв до фоликулите на косата. Го балансира лачењето на себум и спречува појава на првут. Витамините и амино-киселините во формулата ја хранат и обновуваат косата, додека волчјиот трн и маслото од марант помагаат да се создава кератин, кој и дава на косата сила и сјај. Џунџулето, дивото сибирско нане и киселицата го ревитализираат скалпот и ги хранат корените на косата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажен скалп, нежно масирајте, оставете 3 минути да делува, па исплакнете со вода. По оваа процедура, измијте ја косата со шампон.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, LAURYL GLUCOSIDE, ACRYLATES COPOLYMER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, IDAEUS RUBUS (RASPBERRY) SEED POWDER, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL *, MENTHOL, ARGANIA SPINOSA SEED OIL *, PINEAMYDOPROPYL BETAINEᵖˢ , GLYCERYL UNDECYLENATE, GLYCOLIC ACID, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER *, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, BISABOLOL, ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ , ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT *, OXALIS TETRAPHYLLA EXTRACT, CITRIC ACID, URTICA DIOICA LEAF EXTRACT * GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ , JUNIPERUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHEROL, RETHINYL PALMITATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYGLYCERIN, CI 16255, CI 15985, CARAMEL
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре