Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ANTI-OX BLUEBERRY / ПЕНЛИВА КРЕМА ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

465 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (61)

Баркод: 4743318148137

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • АЛАНТОИН

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за миење лице
  • Дејство / Ефект - Чистење , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати - Vegan Society
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Oваа пелива крема нежно ја отстранува вашата шминка и длабински ја хидрира и храни кожата. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач. Алантоинот ја храни кожата и ја заштитува од надворешните штетни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа се до појава на пена, избегнувајќи го околуочниот предел. Исплакнете со топла вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, GLYCERIN, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , ALLANTOIN, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Melani
19/05/2024
Odlicen i nezen cistac, voopsto ne ja sushi kozata po mienje i ja pravi mnogu meka:)

Tanja
11/05/2024
Super cistac za lice...

Maja
28/12/2023
mnogu nezen i osvezuvacki cistac , preporacuvam !

Anastasija Jovceska
06/12/2023
Prekrasen!

Теодора
27/09/2023
Добар и нежен чистач

Elida
15/09/2023
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Maja
05/09/2023
predobra !

h k
13/08/2023
top

Emilija
03/06/2023
Odlicen

JPala
28/05/2023
Најдобар !

Vikmo
26/05/2023
Odlicen

Milena Sitnikoska
12/05/2023
Preubav cistach!

Ирена Патчева
11/05/2023
Најубавото нешто за мојата кожа, fresh and clean.

Tanja
03/04/2023
Ja cisti kozata SOVRSENO

Vesna Kostadinovska
29/03/2023
Najdobriot voden cistac..nezamenliv

B
16/03/2023
Najdobriot cistac sto go imam koristeno

DANIELA
04/03/2023
Odlicno

MC
11/02/2023
Prekrasen I nezen cistac

elida
04/02/2023

JC
15/01/2023
Одличен! Го теошам второто пакување и не би сменала.

SI
09/01/2023
Odlicen cistac, mnogu nezhno ja cisti kozhata!

Elena
29/12/2022
Odlicno!!

Ирена Д.
27/11/2022
Одличен чистач, супер нежен и не ја затега кожата по употреба. Достапна цена, а одличен квалитет!

Elena
05/10/2022
Prekrasno iskustvo e cistenjeto lice so kremava! Sovrshenstvo!

Marina
29/09/2022
5*

Stefanija
23/09/2022
Odlicna pena za mienje lice!

Anastasija Jovceska
21/09/2022
Predobar e

Евгенија
20/09/2022
Супер нежна пена за миење на лице!

Тамара
15/09/2022
Многу убава крема која преубаво мириса, а после нејзината употреба лицето е свиленкасто и нежно.

Христина
09/09/2022
Преубав мирис. Лицето е многу нежно по употреба.

Tanja12
06/09/2022
Penliva krema preubava ne ja susi kozata...

Марија
22/08/2022
Мојот гел од избор за второ миење, не ја суши кожата и ги отстранува сите нечистотии.

Ivana Cvetkovska
09/08/2022
Predobra pena!

Nela
06/08/2022
So eden zbor, predobra.

Daniela Petreska
12/07/2022
Odlicen proizvod

Si
10/07/2022
Predobar

Cvetanka Petkovska
10/07/2022
Mnogu ubava mirisa i odlicno ja cisti kozata.

Milco
08/07/2022
Odlicno cisti lice

Anastasija Jovceska
07/07/2022
Prekrasna

Anastasija Jovceska
07/07/2022
Predobra

Marija Andonovska
01/07/2022
Najdobar proizvod

hristina spasovska
23/06/2022
top proizvod

Ivana K
20/06/2022
Odlicno ja cisti kozata, posle mienjeto liceto ima ubav sjaj, go preporacuvam!

Maja Stefanovska
07/06/2022
Efikasen

Maja
04/06/2022
Go obozavam !

Pavlina Todoroska
04/06/2022
Преубав производ, ја прави кожата чиста и нежна, преубаво мириса, совршенство.

Ema
24/05/2022
Predobro

Eva K
22/05/2022
Prekrasna penliva krema za lice, nezna i funkcionalna

Ivana Leskaroski
12/05/2022
No:1

Elica Kajtazova
06/05/2022
Нешто преубаво. Ја чисти кожата,ја прави мека и нежна, нежен преубав мирис на дива боровница. Го препорачувам да го пробате.

Emilija Karova
03/05/2022
Предобар, преубав мирис и остава чувство на чиста кожа

Bisera S
03/05/2022
Одлично го чисти лицето, кожата ја прави мазна и мека и не остава чувство на затегнатост поготово кај сува кожа.

Anastasija Jovceska
29/04/2022
Predobar e

Marija Poposka
22/03/2022
Nezamenliv

Gabriela K.
17/02/2022
Sovrseno

Alma Malikevik Naki_sk@live.com
16/02/2022
Najdobrata krema preporacana od Magnolija vi blagodram Belina I Magnolija❤️

Emilija S
09/02/2022
Прекрасен производ, остава чуство на чиста кожа и преубаво мириса

Marija A
31/01/2022
Страврно е совршен, само тешко е да се дојде до него, ретко е достапен иначе е прекрасен, предобар после чистење со него кожата е мека мазна и чиста.

Ivana Karoska
24/12/2021
Super proizvod koj mi ja cisti kozata i ja ostava meka i mazna. Imam problemi so akni i najvazno mi e da koristam proizvod koj nema da mi go iritira liceto dopolnitelno. Preporacuvam da se proba!

elida doko
23/11/2021
sovrseno

elida doko
18/11/2021
sovrseno

Поврзани производи

Најгоре