ANTI-OX BLUEBERRY / РЕГЕНЕРИРАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

445 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • КОЕНЗИМ Q10
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Овој обновувачки серум за лице е вистински спас за уморна кожа. Ја продолжува младоста на кожата, ја енергизира, обновувајќи го нејзиниот тен и сјај. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Витаминот Ц го започнува процесот на обновување, пролонгирајќи ја младоста на кожата и обновувајќи го нејзиниот природен и здрав сјај. Коензимот Q10 е моќен антиоксидант кој го стимулира производството на еластин, обновувајќи го еластицитетот и цврстината на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто, суво лице. За најдобри резултати проследете со дневна, или ноќна крема.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PANTHENOL, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT* , SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , ALLANTOIN, TOCOPHEROL, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, UBIQUINONE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре