ANTI-OX BLUEBERRY / ХИДРАТАНТНА МАСКА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ.

430 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МАНЏУРСКА АРАЛИЈА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Оваа маска за околу очи е супер хидратантна за пределот под очите, го обновува тенот на кожата и еластицитетот околу очите, освежува, елиминира знаци на умор, отстранува отеченост и темни кругови. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Растителниот еластин го подобрува тенот и еластицитетот на кожата, оставајќи ја поцврста и со помладешки изглед.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на околуочниот предел и оставете да делува 10-15 минути. Отстранете го вишокот со вата, или исплакнете со вода. Користете 1-2 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROLYZED RICE PROTEIN, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM WATERʷʰ , SODIUM HYALURONATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, MENTHYL LACTATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXHYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре