ANTI-OX BLUEBERRY / ПИЛИНГ ВАТИ ЗА ЛИЦЕ – x20

520 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД БОРОВНИЦА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ВИТАМИН Ц

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Овие антиоксидантни пилинг-вати за лице го блокираат ефектот на слободните радикали, стимулираат метаболични процеси, изедначувајќи го тенот и оставајќи ја кожата мазна и сјајна. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Витаминот Ц го започнува процесот на обновување, пролонгирајќи ја младоста на кожата и обновувајќи го нејзиниот природен и здрав сјај. Органската брусница и кинеска шисандра содржат АНА киселини кои го контролираат создавањето на себум, обезбедувајќи ексфолирачко дејство, истовремено подобрувајќи го тенот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM WATERʷʰ , GLYCERIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре