Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ANTI-OX BLUEBERRY / ХИДРАТАНТЕН СПРЕЈ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

505 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (59)

Баркод: 4743318148076

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД БОРОВНИЦА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Тоник за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Чистење , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати - Vegan Society
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Овој хидратантен спреј-тоник совршено ја хидрира кожата и остава чувство на свежина и природен сјај. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Витаминот Б5 е вистинскиот супер херој помеѓу Б витамините. Совршено ја тонира и измазнува текстурата на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прснете директно на лицето и вратот, или нанесете со вата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SODIUM HYALURONATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 28440.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Petreska
26/12/2023
Odlicna hidriranost posle sekoe koristejne!

Marija Gj
26/07/2023
Odlicen proizvod

Ivana
10/07/2023
Prezadovolna

Tina
25/05/2023
Odlicen!!!

Kristina
10/04/2023
Odlichen toner koj hidrira i osvezhuva!

Ангела А
22/03/2023
Одличен тоник кој мириса предобро и супер хидратира!

Бисера
28/02/2023
Odlicen toner, hidrira i ja osvezuva kozhata

Ivana.
25/01/2023
ODLICENNN proizvod!!!! Potroseni poveke od 10 sisenca. Jas sum zaljubena

Viki K
03/01/2023
Предобар тоник. Лицето ми е преубаво од кога го користам. Одлично и за сензитивна кожа склона кон акни.

Sara M
26/11/2022
Освежувачки и пријатен на кожата, супер е!

Nela
12/10/2022
Одличен и практична амбалажа. Преубав мирис, смирува, хидрира, го купувам веќе 4ти пат и сум презадоволна.

Veronika
16/09/2022
Predobar

Јасмина
12/09/2022
Одличен производ! Ја смирува и хидрира кожата и мириса преубаво.

Viktorija Gorgieva
09/09/2022
Prekrasen

Марија
22/08/2022
Прекрасен лесен хидратантен тонер ❤️ Единствена замерка би имала за квалитетот на пумпицата/спрејот ама тоа нема врска со квалитетот на производот внатре. Препорачувам.

Kristina
19/08/2022
Hidratacijata e vednash voocliva so smiruvacki efekt na kozata.

Elena Jakimovska
18/08/2022
Многу добар тонер, секоја препорака

ДВ
03/08/2022
Одличен тоник кој што ја смирува и хидрира кожата!

Sara Milanova
20/07/2022
Predobar tonik dobro ja hidrira kozata !

Sonja
15/07/2022
Предобар, трето пакување користам

vasilka1305
06/07/2022
preporacan,edvaj cekam da go probam!

Kristina
06/07/2022
Predobar tonik 10/10

Jasmina
13/06/2022
Преубав тоник

Моника
08/06/2022
Предобар тоник, ја освежува и хидрира и најуморната кожа. Преубаво мириса и супер цена!

Natasha
07/06/2022
Super e, go preporacuvam!

Tanja
02/06/2022
Hidratanten vo vistinska smisla na zborot...

Ana
22/05/2022
Omilen, preporaka!

Angela Volchevska
21/05/2022
Go obozavam tonikot, nezen so prijaten miris za sekoj den.

Iv
20/05/2022
Odlicno ja osvezuva kozhata

Ana S.
16/05/2022
Odlicen

Ana
16/05/2022
Predobar

Sara Milanova
14/05/2022
Predobar tonik ja hidrira i osvezuva kozata!

Ana
11/05/2022
Препредобар

SM
05/05/2022
Ептеен добро хидрира и освежува..а и долго трае. Го препорачувам без двоумење :)

Jana
29/04/2022
Прекрасен! А и како мириса...

Anastasija Jovceska
29/04/2022
Predobar e

DK
28/04/2022
Освежувачки и пријатен на кожата, супер е!

Mimi
26/04/2022
Predobar! ❤

Elena Tapchanovska
25/04/2022
odlicen tonik koj deluva antivospolatilno

SI
17/04/2022
Top

Si
12/04/2022
Predobro

Elena Jakova
12/04/2022
Pozitivno iznenadena sum,predobar.

Ivana. N
02/04/2022
Predobar e

Sonja Stojkova
19/03/2022
Има прекрасен мирис!

Melani
18/03/2022
Одличен

Maja
13/03/2022
Predobar e !! :)

ММ
01/03/2022
Одличен тоник ! Не би го менувала за ништо ! И има одлична цена !

Marija Poposka
01/03/2022
Одличен

R.M
19/02/2022
Совршен тоник за хидрирана кожа

Martina A
19/02/2022
Prekrasen

Marija А
31/01/2022
Прекрасен тоник совршено ја хидрира кожата и дава сјај и живост. За ништо не би го сменила

Душица Маринковиќ
20/01/2022
Задоволна Го препорачувам

Ангел Младеноски
30/12/2021
Одличен производ, го хидрира лицето и помага за поизедначена текстура на лицето

Natasa Joseska
22/12/2021
Ovoj tonik mnogu I pomogna na mojata koza da bide uste poubava

adzigogovam
20/12/2021
Супер е

C.S.
16/12/2021
Preubav

I.N
15/12/2021
Zadovolna sum go preporacuvam na site.

M.M
13/12/2021
Odlichen tonik

v.markovik@yahoo.com
12/10/2021
Extraaaaaa

Поврзани производи

Најгоре