ANTI-OX BLUEBERRY / АНТИОКСИДАНТНА ДНЕВНА КРЕМА СО SPF 20 –50 МЛ.

525 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • НИАЦИНАМИД
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Оваа расонувачка крема е дизајнирана особено за жители на големи градови. Длабински ја хидрира вашата кожа, оставајќи ја еластична и сјајна и минимизирајќи го стресот предизвикан од надворешните влијанија.

SPF20 ја заштитува вашата кожа од UVA/UVB зраци. Идеално за секојдневна употреба. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Ниацинамидот го изедначува тенот на кожата, оставајќи ја сјајна низ целиот ден.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина наутро, на сува и чиста кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, NIACINAMIDE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре