NUTRITION & HYDRATION / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА – 400 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ВОЛУМЕН
ХИДРОЛАТ ОД ДАУРИНСКА РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нов сертифициран производ за нега на коса, базиран на хидролат – концентриран коктел од витамини и минерали добиени од билки по пат на дестилација. Класичната нега за коса сега уште повеќе ефективна.

Овој шампон базиран на хидролат од дауринска роза длабински ја хидрира косата, ја оживува и остава полна со природен волумен. Органската дауринска роза Ја заштитува косата од загуба на влажността и и дава сјај, овозможувајќи нежна, долготрајна заштита и нега. Eкстрактот од сибирска шишарка внимателно и длабински го чисти скалпот, ја зајакнува и обновува оштетената коса и ја заштитува од надврешни штетни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на мокра коса, масирајте до создавање пена и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, ROSA DAVURICA FLOWER WATER*, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SAPONARIA OCINALIS ROOT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре