COLOUR REVIVAL & SHINE / ШАМПОН ЗА ФАРБАНА КОСА – 400 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
ХИДРОЛАТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД МАНЏУРСКА АРАЛИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нов сертифициран производ за нега на коса, базиран на хидролат – концентриран коктел од витамини и минерали добиени од билки по пат на дестилација. Класичната нега за коса сега уште повеќе ефективна.

Овој шампон базиран на хидролат од органски златен корен помага бојата да биде подолготрајна, нежно чисти и ја хидрира косата. Органскиот златен корен има клучни активни состојки розавин, розарин и розин. Овие лекувачки соединенија се концентрирани само во златниот корен од сибирско потекло, каде екстремната клима го стимулира нивното производство. Органскиот пчелин восок овозможува природен сјај и мекост.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на мокра коса, масирајте до создавање пена и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, RHODIOLA ROSEA ROOT WATER*, CERA ALBA*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTWH*, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACTWH, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, GLYCINE SOJA OIL*, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре