NEUTRAL / ШАМПОН ЗА СЕНЗИТИВЕН СКАЛП – 400 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД ЏУНЏУЛЕ • ЕКСТРАКТ ОД СЛАДУНЕЦ • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нов сертифициран производ за нега на коса, базиран на хидролат – концентриран коктел од витамини и минерали добиени од билки со процес на дестилација. Класичната нега за коса сега уште повеќе ефективна.

Овој неутрален шампон базиран на хидролат од џунџуле е идеално решение за секојдневна нега на сензитивен скалп. Овозможува природен сјај на вашата коса и деликатно штити од надворешни влијанија. Хидролатот од џунџуле го намалува лачењето на себум, без да го иритира скалпот склон на алергии, додека органскиот сладунец нежно чисти и овозможува особена нега.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на мокра коса, масирајте до создавање пена и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, CORTUSA MATTHIOLI FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.


(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре