VOLUME & FRESHNESS / ШАМПОН ЗА МРСНА КОСА – 400 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ВОЛУМЕН • ЧИСТЕЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој шампон базиран на органски хидролат од скандинавски малини и дава на вашата кожа сензуален волумен и игривост. Скандинавската малина е неколку пати побогата со Ц витамин од обичната малина и помага да се обнови природниот баланс на скалпот.

Богата со амино киселини, сибирската шишарка го чисти скалпот, ја зајакнува и обновува оштетената коса и заштитува од надворешни штетни влијанија. Косата и скалпот ќе бидат силни, чисти и нахранети.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, RUBUS ARCTICUS FRUIT WATERʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, URTICA DIOICA EXTRACT*, SILYBUM MARIANUM EXTRACTʷʰ * , HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре