TIME MIRACLE / RADIANT SHIELD ДНЕВНА КРЕМА СО ФАКТОР SPF15 - 40 МЛ.

2.950 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223007118

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
СОК ОД БРЕЗА • ЦИНК • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за хидратација за против стареење овозможува луксузна нега и невидлива заштита од сонце, истовремено давајќи и на кожата сјај и правејќи ја мазна.

Формулирана со хиалуронска киселина, природни затегнувачки полимери и екстракт од планктон за затегнување, ја хидрира кожата, го корегира нејзиниот тен и го омекнува изгледот на фините линии и брчки. Цинк оксидот овозможува високоспектарна заштита од UVA/UVB зраци, помагајќи да се превенираат знаците на фото-стареење.

Текстурата која дава сјај е мазна и лесна, збогатена со деликатен мирис на роза. 


41% состојки од органско потекло 

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа, или по серум/крема за хидратација. Користете секое утро.


СОСТОЈКИ (INCI): BETULA ALBA (BIRCH) JUICE, ZINC OXIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, ISOAMYL LAURATE, PENTYLENE GLYCOL, SORBITAN OLIVATE, GLYCERIN, AQUA, CERA ALBA, LECITHIN, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SILICA, SODIUM CHLORIDE, AROMA, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, TRIFOLIUM PRATENSE (RED CLOVER) FLOWER EXTRACT, ALCHEMILLA VULGARIS (LADY'S MANTLE) EXTRACT, GALIUM VERUM (LADY'S BEDSTRAW) EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, CELLULOSE, BETAINE, SODIUM PCA, CYATHEA CUMINGII (FERN) LEAF EXTRACT, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE-CHESTNUT) SEED EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE (HORSETAIL) EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE, CI 77491 (IRON OXIDE), ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, GLYCOLIPIDS, GERANIOL, CITRONELLOL, LINALOOL, CITRAL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре