SHAPE / CAFFEINE-MATÉ АНТИЦЕЛУЛИТНА КРЕМА - 150 МЛ.

1.775 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223007156

ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
КОФЕИН • ЕКСТРАКТ ОД СПИРУЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МАТЕ ЧАЈ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вежбате? Слабеете? Го тонирате телото? Се чувствувате добро?

Покажете и малку љубов на секоја ваша облина, со оваа сертифицирана, природна крема за тело која ја хидрира и тонира кожата за позатегнат и помазен изглед. Збогатена со стимулирачки кoфеин и екстракти од див костен, спирулина и мате чај, формулата овозможува моќен ефект, активирајќи ја циркулацијата во вашите колкови, бутови, стомак и надлактици.

Свиленкастата, лесно-распространлива текстура го обвиткува вашето тело во интензивна хидратација и долготрајна удобност.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО.


27% состојки од органско потекло  

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на вашите колкови, бутови, стомак и надлактици со кружни, нагорни движења. Употребувајте го по вежбање за да го поддржите тонирањето и ефектот на затегнување.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE-CHESTNUT) SEED EXTRACT, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, CAFFEINE, ILEX PARAGUARIENSIS (MATE) LEAF EXTRACT, AROMA, CELLULOSE, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ESCIN, XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT, CITRIC ACID, BENZYL SALICYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRONELLOL, CITRAL, GERANIOL, LINALOOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре