LIP BALM / ХИДРАТАНТЕН БАЛСАМ ЗА УСНИ ОД ЈАГОДА - 4,5 ГР.

315 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223006340

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД РИЦИНУС • ПУТЕР ОД КАКАО • СОНЧОГЛЕДОВ ВОСОК

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пружете им ги на вашите усни хидратацијата и удобноста кои ги посакуваат, со овој сертифициран, природен балсам за усни. Формулиран со масло од семе од јагода - богато со витамини, кое ги хидрира усните за сочен здрав сјај и долготрајна нега. Погоден е да го носите со вас и да го имате при рака, каде и да ве однесе денот.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го рамномерно на усните и оставете го да делува.
СОСТОЈКИ (INCI):  RICINUS COMMUNIS (RICINO) OIL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, VEGETABLE OIL, HELIANTHUS ANNUUS (GIRAOSL) SEED WAX, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, RHUS SUCCEDANEA (WAX TREE) FRUIT WAX, RHUS VERNICIFLUA (WAX TREE) LAC) PEEL CERA / RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, CAPRYLOYL GLYCERIN / SEBACIC ACID COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL *, THEOBROMA CACAO (CACAO) SEED BUTTER *, AROMA, TOCOPHEROL (VITAMIN E), BUTYROSPERMUM PARKII (PARKIIYROSPERMUM KARITÉ) FRUIT BUTTER *, DICAPRYLYL CARBONATE, OLEA EUROPAEA (OLIVA) FRUIT OIL *, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), RAPHANUS SATIVUS ROOT (RADISH) EXTRACT, MALTODEXTRIN, FRAGARIA ANANASSA (STRAWBERRY) SEED OIL, STEVIA REBAUDIANA (STEVIA) EXTRACT, CITRIC ACID, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ***, Aluminum Hydroxide, Glycolipids, Limonene **.


Поврзани производи

Најгоре