LIP BALM / РЕГЕНЕРИРАЧКИ БАЛСАМ ЗА УСНИ ОД ВОЛЧЈИ ТРН - 4,5 ГР.

315 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223006364

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД РИЦИНУС • ПУТЕР ОД КАКАО • ОМЕГА 3-6-7-9

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Погрижете се вашите усни да бидат задоволни и нахранети цело време и во текот на сите сезони, со овој сертифициран, природен балсам за усни. Богат со Омега 3-6-7-9 масни киселини од волчји трн, ги храни и омекнува сувите усни, истовремено зајакнувајќи ги бариерите на кожата, овозможувајќи ултимативна удобност и нега. Погоден е да го носите со вас и да го имате при рака, каде и да ве однесе денот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го рамномерно на усните и оставете го да делува.


СОСТОЈКИ (INCI):  RICINUS COMMUNIS (RICINO) OIL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, VEGETABLE OIL, HELIANTHUS ANNUUS (GIRAOSL) SEED WAX, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, RHUS SUCCEDANEA (WAX TREE) FRUIT WAX, RHUS VERNICIFLUA (TREE OF LAC) PEEL CERA / RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, CAPRYLOYL GLYCERIN / SEBACIC ACID COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL *, THEOBROMA CACAO (CACAO) SEED BUTTER *, AROMA / FRAGRANCE, TOCOPHEROL (VITAMIN E), BUTYROSPERMUM PARKII (PARKIIYROSPERMUM SHEA) FRUIT BUTTER *, DICAPRYLYL CARBONATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL *, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CAPISCUM ANNUUM (PEPPER) FRUIT EXTRACT *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA BUCKTHORN) FRUIT OIL *, STEVIA REBAUDIANA (STEVIA) EXTRACT , CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ***, HELIANTHUS ANNUUS (GIRAOSL) SEED OIL, ALUMINUM HYDROXIDE, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, GLYCOLIPIDS, LIMONENE **, CITRONELLOL **, LINALOOL **, CITRAL **.

Поврзани производи

Најгоре