LIP BALM / ХИДРАТАНТЕН БАЛСАМ ЗА УСНИ ОД БОРОВИНКА - 4,5 ГР.

315 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223006357

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ВОДА ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пружете им неверојатна нега на вашите усни во текот на целата година, со овој сертифициран, природен балсам за усни. Формулиран со масло од боровница - полно со антиоксиданти, кое ги прави вашите усни мазни, хидрирани и долготрајно заштитени. Погоден е да го носите со вас и да го имате при рака, каде и да ве однесе денот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го рамномерно на усните и оставете го да делува.


СОСТОЈКИ (INCI):  RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, VEGETABLE OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, RHUS SUCCEDANEA FRUIT WAX, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA / RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, CAPRYLOYL GLYCERIN / SEBACIC ACID COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS (ALMOND) DULCIS OIL *, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER *, TOCOPHEROL (VITAMIN E), AROMA / FRAGRANCE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, DICAPRYLYL CARBONATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE ) FRUIT OIL *, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ***, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) SEED OIL *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, ALUMINUM HYDROXIDE, GLYCOLIPIDS, LIMONENE **.

Поврзани производи

Најгоре