TIME MIRACLE / EYE LIFT HYDRA-GEL НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ - х3

1.160 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223006296

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЈАЧМЕН • ЕКСТРАКТ ОД СВИЛЕНА АЛБИЦИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа сертифицирана органска маска која инстантно делува, ја оживува и длабински ја хидрира околуочната регија за инстантен затегнат изглед.

Хиалуронска киселина, вода од стебло од јачмен и екстракт од свилена албиција овозможуваат моќни затегнувачки и бенефити за против стареење. Базирана на уникатна хидро-гел технологија, маската ги спроведува активните состојки длабоко во кожата, помагајќи да омекнат брчките, да се намали отеченоста, темните кругови и подочните кесенца. Ја прават околуочната регија хидрирана, осветлена и освежена.

Користете ги веднаш пред да излезете, додека патувате, или за било кој друг повод кога на вашата кожа и е потребна екстра нега.


34% состојки од органско потекло  

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. ОТВОРИ - Отворете ја торбичката и извадете ги маските за очи.

2. ОДЛЕПИ - Одлепете го заштитниот слој.

3. АПЛИЦИРАЈ - Нанесете ги налепниците на чиста, сува кожа околу очите. Нежно притиснете на контурите.

4. ОПУШТИ СЕ - Уживајте во вашата маска 15 минути. Фрлете ги по употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT, GLYCERIN, CARRAGEENAN, AMORPHOPHALLUS KONJAC ROOT EXTRACT, GLUCOSE, PHENETHYL ALCOHOL, SODIUM LEVULINATE, ALBIZIA JULIBRISSIN (SILK TREE) BARK EXTRACT, SODIUM ANISATE, GLYCOGEN, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, DARUTOSIDE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре