DEEP MOISTURE / ВИТАМИНСКО МАСЛО ЗА ЛИЦЕ И ДЕКОЛТЕ ЗА СУВА И ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

1.840 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223004759

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ • МАСЛО ОД ЛИСИЧИНКА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа повеќенаменска мешавина на масла од семе од ноќниче, лисичинка и малина, комбинирана со волчји трн и шипинка кои се полни со витамини, овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор. Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Богато со Омега 3 и 6 масни киселини, помага да се подобри хидратацијата и да се зајакне бариерата на кожата. Витаминот Е ја подобрува секојдневната заштите од надворешните стресори. Збогатено со воздигнувачки мирисни ноти на цитрусни и жолти овошја, лесното и инстантно апсорбирачко масло ја ревитализира и омекнува кожата, оставајќи ја помазна и посјајна.


82% состојки од органско потекло  

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа. Користете го самостојно, или измешајте неколку капки во вашата крема за лице, или тело.


СОСТОЈКИ (INCI): OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, BORAGO OFFICINALIS (BORAGE) SEED OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, DECYL COCOATE, UNDECANE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, ROSA CANINA (ROSEHIP) FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL, TRIDECANE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, AROMA, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL, GERANIOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

 

Поврзани производи

Најгоре