MICELLAR WATER / NO-RINSE МИЦЕЛАРНА ВОДА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 100 МЛ.

890 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009823812

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ВОДА ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој добитник на награда, чистач кој не се плакне ги остранува нечистотиите и шминката без да ја соголи природната заштитна бариера. Балансира, хидрира и ја смирува кожата во еден едноставен чекор. Формулирана со хиалуронска киселина, омекнувачки сок од алое вера и екстракт од корен од божур богат со антиоксиданси, оваа ицеларна вода ја хидрира, смирува кожата, правејќи ја чиста, свежа и свиленкасто мазна.

Совршена за сите типови на кожа. Погодна за користење околу очите.

16% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата, поминете го лицето, очите и усните. Користете наутро и навечер.


СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, AQUA, GLYCERIN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH-HAZEL) LEAF WATER, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, PAEONIA LACTIFLORA (PEONIA) ROOT EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM PCA, SODIUM BENZOATE, PROPANEDIOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, LACTIC ACID, AROMA, SODIUM HYALURONATE, XYLITOL, PHRAGMITES COMMUNIS (REED) EXTRACT, PORIA COCOS EXTRACT, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре