RICH COMFORT / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СУВА КОЖА - 50 МЛ.

980 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223004841

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД КАКАО • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА • БИСАБОЛОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Добрата кожа започнува со нежни состојки.

Токму затоа ние одбравме бобинки од скандинавско потекло, кои се мега извор на нутриенти и витамини. Нема извртени филозофии, само едноставна, поддржана од природата и етичка убавина.

Оваа крема ќе ве направи вас и вашата кожа посреќни. Формулирана со грижлива брусница и екстракт од дива капина кои инстантно ја хидрираат и обновуваат кожата. Надополнета со смирувачки бисаболол, органско масло од јојоба и органски какао и шеа путер, оваа крема ќе направи чуда за сувата кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете ја секојдневно на чиста кожа, наутро и/или навечер. Совет: ако вашата кожа е нормална, или комбинирана, користете ја кремата во текот на ладните периоди.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, PENTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED CERA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, CELLULOSE, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, XANTHAN GUM, SODIUM PCA, ALCOHOL, BISABOLOL, SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CI 77492 (IRON OXIDE), VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) SEED OIL, CI 77491 (IRON OXIDE), LACTIC ACID, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, GLYCOLIPIDS.

Поврзани производи

Најгоре