VITAMIN COCKTAIL / ENERGY BOOST КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ И ПЕРНИЧИЊА - 15 МЛ.

920 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223001048

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД МАЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Добијте енергетско збогатување со оваа околуочна крема богата со витамини, збогатена со хиалуронска киселина и екстракти од малина и волчји трн. Природната формула ја хидрира и освежува кожата, обновувајќи го нејзиниот здрав сјај. Помага да се зајакнат капиларите, спречувајќи отеченост, темни кругови и фини линии.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PENTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, SODIUM PCA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CELLULOSE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE-CHESTNUT) SEED EXTRACT, AROMA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, COCO GLUCOSIDE, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) OIL, XANTHAN GUM, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CI 77492 (IRON OXIDE), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM PHYTATE, SORBUS AUCUPARIA (ROWAN) FRUIT EXTRACT, VANILLIN, CUCURBITA PEPO (PUMPKIN) FRUIT EXTRACT, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RIBES RUBRUM (WHITE CURRANT) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) SEED OIL, MYRISTYL ALCOHOL, POTASSIUM HYDROXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CI 77491 (IRON OXIDE), HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, CARNAUBA WAX, ESCIN, LIMONENE, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре