365 DAY DEFENCE / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР SPF30 - 50 МЛ.

980 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223001031

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЦИНК
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа екстра лесна крема овозможува UVA/UVB зашитита од сонце од широк спектар – 365 дена во годината, успорувајќи го процесот на стареење. Волчјиот трн со неговата уникатна листа на Омега киселини ја подобрува хидратацијата на кожата, додека витамините од малина помагаат да се неутрализира стресот предизвикан од околината.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на вашето лице, за да ги спречите знаците на стареење и дамките од сонце.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, GLYCERIN, CETYL RICINOLEATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, SODIUM CHLORIDE, BEESWAX, GLYCERYL CAPRATE, MAGNESIUM STEARATE, AROMA, SODIUM DEHYDROACETATE, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, CELLULOSE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, XANTHAN GUMRUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, ALUMINUM TRISTEARATE, CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77499 (IRON OXIDE), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM HYDROXIDE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, GLYCOLIPIDS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, LINALOOL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре