JUICY SHAKE / 2-PHASE ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА ЗА ОКОЛУ ОЧИ - 100 МЛ.

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223001024

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа сочна формула, нежно ја топи и најтешката шминка од вашите очи, во неколку секунди. Хиалуронската киселина хидрира и смирува, додека волчјиот трн полна со витамин и екстрактот од малини ја исполнува деликатната околуочна контура.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете го, нанесете на вата и отстранете ја целата шминка! Двојно исчистете со вода, или чистач потоа.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, AQUA, TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, RASPBERRY KETONE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, LACTIC ACID, SODIUM PHYTATE, CAPSICUM ANNUUM (PAPRIKA) FRUIT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSMARINE) LEAF EXTRACT, POTASSIUM SORBATE.

Поврзани производи

Најгоре