JUICY PEEL / 5 МИНУТНА ПИЛИНГ МАСКА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 60 МЛ.

920 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009829937

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Само 5 минути за да добиете посвежа, побава кожа? Yes, please! Возможно е со оваа пилинг маска која инстантно го подобрува тенот на кожата и нејзината текстура, ги чисти порите, ги напаѓа хиперпигментациите и ја намалува појавата на фини линии и брчки.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа и исплакнете под 5-15 минути. Користете еднаш, или два пати неделно. Избегнувајте го околуочниот предел. Маската може да предизвика моментално црвенило.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LACTIC ACID, GLYCERIN, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GALACTOARABINAN, POTASSIUM HYDROXIDE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, GLUCOMANNAN, AROMA, MICA ( CI 77019 ), CELLULOSE GUM, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ETHYL LAUROYL ARGINATE HCL, XANTHAN GUM, CI 77491 (IRON OXIDE), TIN OXIDE, CITRAL, LINALOOL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре