VLIFT / WRINKLE RESIST КОЛАГЕНСКА ДНЕВНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 50 МЛ.

980 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009828688

ОМЕКНУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД РУШВИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Енергизирајте ги вашите утра со вкусно богата и свиленкаста дневна крема, поддржана од екстрактот од рушвица кој ја минимизира појавата на фини линии и брчки. Рушвицата е магионичар за кожа, пронајден во природата. Тој е полн со антиоксиданти и 21 подмладувачки елементи. Оваа комбинација нежно ја љуби вашата кожа и и дава помазен и позатегнат изглед. Хиалуронската киселина е уште еден суперхерој тука, кој го подобрува задржувањето на влажноста, ја измазнува кожата и овозможува позатегнати контури на лицето.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, концентрирајќи се на делот каде имате линии.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, POLYGLYCERYL-3 METHYL, GLUCOSE DISTEARATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATECETEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SQUALANE, SODIUM PCA, CELLULOSE, AMELANCHIER SPICATA (JUNEBERRY) FRUIT EXTRACT, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, BETA-GLUCANCHITIN, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), XANTHAN GUM, SODIUM PHYTATE, VANILLA PLANIFOLIA (VANILLA) BEAN EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, GERANIOL.

Поврзани производи

Најгоре